Spoldzielnie socjalne

W projekcie replikator tworzą się poszczególne firmy, które mają działanie społeczne, czyli pomagają wyjść z bezrobocia oraz trudnej sytuacji materialnej, ludziom, którzy nie radzą sobie na rynku pracy.http://www.septica.pl Bardzo dobrym pomysłem są spółdzielnie socjalne. Są to bardzo specyficzne firmy zatrudnienia, które sprawdzają się w niektórych miejscach, gdzie jest bardzo ciężko o pracę, zaś osoby takie siedzą w domu i nie radzą sobie z życiem.http://www.attlerart.pl/hostessy-poznan

Spółdzielnię tworzą osoby, które z różnych powodów znajdują się na marginesie życia społecznego. W większości są to osoby, dla których znalezienie pracy jest wyjątkowo trudne, ponieważ bardzo długo były bezrobotne i mają poczucie, że nie nadają się do żadnej pracy. W takim miejscu znajdzie się też miejsce dla osoby niepełnosprawnej, ponieważ takim osobom o wiele trudniej jest znaleźć prace niż osobom zdrowym.

Są to firmy, które niejako wymuszają na poszczególnych osobach pracę nad sobą. Każdy z członków spółdzielni ma obowiązek dbania o własną firmę i uczenia się każdego dnia czegoś nowego. To członkowie muszą dbać o spółdzielnię i muszą załatwiać wszystko, jednak dzieje się to pod okiem wyszkolonych doradców, dopóki nie będą sobie dawali rady samodzielnie.

– autor artykułu

Polecamy serwis