Pomoc dla rolnikow

Pomoc dla rolnikow chciał mieć normalną trzodę bydła
Zdjęcie pochodzi z:
www.strefaagro.nowiny24.pl

W obecnym czasie bardzo głośno się mówi o pomocy dla rolników.  Jest to rzeczywiście prawda, ponieważ przepisy unijne niejako nakładają na polskich rolników unowocześnianie ich gospodarstw, żeby dostosować je właśnie do przepisów powstających w Unii. Warto jednak pamiętać, że koszty takiego dostosowania są ogromne a nikt normalny nie ma aż takiej kwoty, którą mógłby przeznaczyć na pełne przebudowanie obory czy chlewni i dostosować do wymogów, jakie narzuciła nam Bruksela. odnawianie drzwi

Pomoc dla rolnikow pod uwagę
Zdjęcie pochodzi z:
c4.staticflickr.com

Dlatego zamiast zazdrościć rolnikowi, że dostał takie pieniądze, warto wziąć pod uwagę, że człowiek chciał mieć normalną trzodę bydła, ale Bruksela zażyczyła sobie, żeby zanieczyszczenia były usuwane automatycznie, żeby wszystko, co się robi w oborze było tylko nadzorowane przez pracownika, zaś wszystko powinny robić maszyny, większość obory musi być wykafelkowana oraz obielona, ponieważ bydło musi mieszkać w odpowiednich warunkach.

Takich przepisów jest bardzo dużo a nie wszyscy dostają dotację. Innymi słowy mimo wszystko trzeba mieć odpowiednią kwotę, żeby w ogóle zacząć prace, i nie oznacza to, że dostaniemy jakikolwiek zwrot, ponieważ nie każdy rolnik je dostanie a każdy musi się dostosować do przepisów. Również dopłaty bezpośrednie wzbudzają spore emocje, jednak one także są z pewnego powodu. Otóż Bruksela narzuca nam przepisy, według których bardzo ogranicza produkcje żywności a dopłaty mają wyrównać straty i różnice pomiędzy polskimi a pozostałymi rolnikami w Unii.

Aż takich wielkich rozbieżności nie ma w żadnej dziedzinie produkcyjnej.

materiały do szycia dla dzieci
– autor artykułu

Polecamy serwis